Gdańsk, piękne historyczne miasto położone nad Morzem Bałtyckim przyciąga rzesze turystów niezależnie od sezonu. Oferuje wiele atrakcji, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy muzealnych ekspozycji będą z pewnością usatysfakcjonowani, ponieważ pod tym względem Gdańsk ma wiele do zaoferowania.

Muzeum Gdańsk co warto zobaczyć?

Muzeum II wojny światowej

Zlokalizowane w nowoczesnym budynku przy placu Bartoszewskiego nad Motławą, w pobliżu historycznego półwyspu Westerplatte. Już sama architektura muzeum budzi podziw pięknie kontrastując z okoliczną przyrodą. Interaktywnie zaaranżowana wystawa tylko dopełnia to pozytywne wrażenie. Ekspozycja przeprowadza nas przez kolejne historyczne wydarzenia, aż do pamiętnego września 1939. Różnorodność eksponatów, odwołania nie tylko do epokowych wydarzeń, ale i codziennego życia zwykłych ludzi na długo zostają w pamięci.

Europejskie Centrum Solidarności

Działalność Solidarności nierozerwalnie związana jest ze stocznią i polskim wybrzeżem. Powstanie i działalność tego demokratycznego ruchu przybliża Europejskie Centrum Solidarności. Na aż pięciu kondygnacjach rdzawego, industrialnego budynku zgromadzono wszystko to, co kojarzy się z wolnościowym ruchem i walką Polski w drodze o ustrojową zmianę.

Muzeum Bursztynu

Gdańsk to także jantar, więc i jego kolebki nie mogło zabraknąć na muzealnej mapie. Zlokalizowane w Wieży Więziennej przy Drodze Królewskiej przybliża odwiedzającym historię wydobycia i obróbki, tego unikatowego kruszcu. W muzeum zebrano też pokaźną kolekcję biżuterii i przedmiotów codziennego użytku zdobionych bursztynowymi elementami.

Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik odpowie na pytanie – muzeum Gdańsk co warto zobaczyć i uprzyjemni pobyt w mieście.